نماد اعتماد کرج مارکتینگ

کانال تلگرام کرج مارکتینگ

شاخه های محصولات
سازندگان
  • آس کوپر
  • تصفیه آب گوارآب
  • کلینیک ساختمانی کسری

خواص درمانی آب

خواص درمانی آب و چشمه های آب گرم آلوده

شفاف-سحررستمی :مادر بزرگ مي گويد تنها چشمه آب گرم روستاشان دواي دردش است.پايش را كه درون حوضچه هاي آب گرم مي گذارد احساس آرامش مي كند و درد ش تسكين مي يابد.پدر بزرگ هم همين نظر را دارد.او مي گويد با خوابيدن در حوضچه آب گرم درد سينه اش بهتر مي شود و راحت تر تنفس مي كند .
 
 
چشمه هاي طبيعي آب گرم ,كه در آنها آب ,لايه هاي زيرين زمين را در مي نوردد و با شكافتن پو سته ,مي جوشد و از دل زمين بيرون مي آيد, سالها پيش براي درمان بيماريهاي مختلف و تسكين درد مورد استفاده قرار مي گرفتند و اين باور كه اين آبها خاصيت درماني دارند فقط مخصوص پدر بزرگها و مادر بزرگها نيست.
 
شواهد و مداركي از تاريخ طب سنتي وجود دارد كه نشان مي دهد آب درماني در مصر , يونان و روم باستان رواج داشته است. گویا درباریان مصری حوضچه‌‌هایی داشتند که به آب آن، گل و گیاه و روغن‌‌هایی خاص اضافه می‌کردند و چنین تصور می‌کردند که چشمه‌های آب گرم با بهبود روند گردش خون می‌تواند برای سلامت انسان مفید باشد.
 
 
این حوضچه‌ها در روم باستان شکل عمومی‌تری داشتند و مورد استفاده همگان قرار می‌گرفتند. برای درمان برخی از بیماری‌ها، حتی بقراط هم استحمام در آب چشمه‌ها را توصیه می‌کرده است. اما این سنت، مدتی رو به افول گذاشت تا این ‌که راهبی به نام «سباستین نیپ» در قرن نوزدهم دوباره این سنت را احیا کرد. او در سال 1889 میلادی کتاب «درمان با آب» را نوشت که به زبان‌های زیادی ترجمه شد و مورد استقبال عمومی قرار گرفت.

آب‌درمانی نوین را به این پدر روحانی نسبت می‌دهند که معتقد بود: «آب حل می‌کند، می‌زداید و تقویت می‌کند.» در قرن بیستم خواص آب و مداوا توسط آب گرم و سرد اثبات شد. نتایج تحقیقات نشان می داد ، آب وسیله ای بسیار مؤثر و قطعی در بهبود برخی بیماریها یا تخفیف و حتی ریشه كن كردن دردهای عضلانی و مفاصل ، مداوای نارسائیهای جسمی، سرعت بخشیدن به كاهش طول دوران نقاهت ناشی از صدمات استخوانی ، تقویت عضلات، به كار گیری عضلات غیر فعال، تسریع گردش خون در عروق و حتی تسكین بیماران روحی و روانی و... است.در باورهاي اسلامي نيز به آب درماني اشاره شده است و خداوند در قران کریم برای درمان بیماری جسمانی حضرت ایوب علیه السلام، به وی امر می کند تا پایش را به زمین کوبیده، آنگاه چشمه ساری جاری خواهد شد که می تواند با شستشو در آن و نوشیدن از آن، سلامتی خویش را باز یابد.
 
دکتر حسن جلالیان، مروج و متخصص این شیوه درمانی در ایران، در مقدمه کتاب" آب درمانی، راهی به سوی سلامت جسم و روح" می نویسد: " تمام آفریده های هستی به آب نیاز دارند، و خون که مایه اصلی حیات انسان است نیز 70درصد از آب و 30درصد از املاح گوناگون می باشد و ملاحظه می کنید که آب اصل حیات می باشد و این اب برای درمان بیماریها هم مفید است، زیرا در داروهای شیمیایی اعم از قرصها، کپسولها، سرمهای گوناگون، آمپولها،به نوعی از ترکیبات آب استفاده شده است و گیاهان گوناگون که خواص دارویی دارند، باز هم اساس آن گیاهان از آب است و سایر مکاتب درمانی مانند شکوفه درمانی، لجن درمانی، گیاه درمانی، هومیوپاتی، رنگ درمانی نیز محتاج به آب هستند، و آب در آن روشهای درمانی نیز وجود دارد، و اما علاوه بر همه آنچه بیان شد آب به تنهایی و بدون هیچ ترکیبی با سایر چیزها، در درمان بیماریهای بسیار سخت نقش مهمی دارد، و برای نظافت از سموم و ذخایری که برای بدن بسیار مضر است، تنها راه می باشد، و آب درمانی شیوه ای نوین و بسیار عالی در درمان است."

وي معتقد است مي توان بسيار از بيماريها از جمله رماتيسم ،نقرس،چربي خون بالا ،پيري زود رس،دردهاي مزمن ستون فقرات ،آرتروز و ...را با استفاده از روشهاي مختلف آبدرماني،معالجه كرد.
 
دكتر حميد رضايي در باره  تعريف آب درماني مي گويد:" آب درماني(هيدروپاتي) يعني درمان امراض به وسيله آب. از زماني که به ياد مي آيد، هم قبايل بدوي و هم ملل متمدن آب را براي درمان به کار مي گرفتند و آب هميشه مايع شفا بخش بوده است. مصرف صحيح آب نه تنها تندرستي ما را حفظ مي کند، بلکه در صورت از دست رفتن تندرستي يا بروز اختلال در آن از طريق پاکسازي مواد زايد از بدن، آن را باز مي گرداند.
 
چشمه هاي آب طبيعي نيز از روشهاي درمان بوسيله آب هستند."وي معتقد است كه هيدروتراپي به روشهاي مختلفي مي توند انجا شود:"آب درماني مبتني به تنها يك روش نيست و پزشكان معتقد به اين روش درماني روشهاي مختلفي را براي اين نوع درمان دارند كه شايع ترين آنها پرهیز از تمام غذاها و آشامیدن آب خالص برای یک دوره زمانی مشخص،استحمام و شستشو در آب،انجام پاره ای حرکات و ورزشهای آبی و در برخی موارد  ريزش آب با فشار به اعضاء و اندامها كه باعث تحریك اعصاب، حركات عضلات و تسهیل جریان خون در عروق می شود،هستند."رضايي درباره چشمهاي آب گرم ايران مي گويد:"در كشور ما ايران به دليل شرايط خاص جغرافياي  به ويژه در دامنه هاي البرز چشمهاي آب گرم زيادي وجود دارد كه هر كدام خواص درماني خاص خود را دارند و هر كدام براي بيماريهايي چون دردهاي عضلاني ,مشكلات قلب عروقي و تقويت پوست و مو موثرند" به عقيده وي آب درماني روشي نوين ،مجرب و تاييد شده در درمان بسياري از بيماريهاست.
 
 
ايران و چشمه هاي آب گرم
 
 
ایران پهناور با وجود کوه‌های مرتفعی که دارد، بستر مناسبی برای جوش و خروش آب‌های زیرزمینی است. آب‌هایی که داغی دل زمین را بالا می‌آورند و سرریز می‌کنند. در سال‌های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان به استفاده از چشمه‌های آب‌ گرم برای کاهش یا بهبود دردها و بیماری‌ها جلب شده است. هرچند پیش از این پدرانمان از این موهبت ‌الهی به عنوان یکی از راه‌های درمان طبیعی استفاده می‌کردند، تا جایی‌که غربی‌ها هم به این فکر افتاده‌اند که پژوهش‌هایی را در این زمینه آغاز کنند.

چشمه‌های آب ‌گرم، چشمه‌های طبیعی‌ای هستند که دمای آب آن‌ها در تمام طول سال چند درجه از دمای هوای محیط بیشتر است و در سرما و گرما می‌توان بخار آن‌ها را به وضوح دید. عوامل گرم‌کننده آب این چشمه‌ها متفاوت است و ممکن است بر اثر فعالیت‌های آتشفشانی، درجه گرمایی زمین، واکنش‌های هسته‌ای و شیمیایی درون زمین و حتی زلزله به وجود‌ آید.
 
 
در سراسر ایران 231 مرکز آب‌درمانی تاکنون شناسایی شده است. استان‌های سیستان و بلوچستان با 25 مرکز، آذربایجان غربی با 24 مرکز، هرمزگان با 20 مرکز، کرمان با 18 مرکز و اردبیل و سمنان هر یک با 14 مرکز به ترتیب بیشترین تعداد مراکز آب‌درمانی ایران را از آن خود کرده‌اند؛ اما تقریباً بیشتر استان‌های کشور از داشتن چشمه‌های آب‌ گرم بی‌نصیب نیستند. مطالعه آبهاي معدني و گرم در ايران در سال 1306 شروع شد و در سال 1307 اولين چشمه آب معدني در آبعلي ( جاده هراز ) مورد استفاده قرار گرفت.
 
 
در سال 1353 سازمان زمين شناسي كشور مطالعه و بررسي چشمه هاي معدني ايران را جزء برنامه كارهاي تحقيقاتي خود قرار داد و در حدود چهارصد چشمه آب معدني و گرم موجود در ايران را از نظر زمين شناسي و تكتونيك و منشاء مورد مطالعه قرار داد كه حاصل آن مطالعات بصورت نقشه آبهاي معدني و گرم با مقياس 000/500/2: 1 در سال 1369 توسط اين سازمان چاپ و منتشر شد. مطالعه دقيق تر بر روي قسمتي از آبهاي معدني و گرم ايران و تعيين خواص درماني آنها درسال 1340 توسط رشته آبشناسي دانشكده داروسازي دانشگاه تهران آغاز گشت و نتيجه اين مطالعات و بررسيها بصورت جزوه در آرشيو دانشكده داروسازي دانشگاه تهران موجود است.
 
 
در سال 1384نيز به دعوت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یک گروه از کارشناسان مؤسسه «تومالیسم» و دانشگاه «توهو» ژاپن برای انجام کارهای پژوهشی و تشخیص خواص آب‌های معدنی و چشمه‌های آب ‌گرم به ایران آمدند؛ چراکه اثرات و فواید هر یک از چشمه‌های آب ‌گرم با دیگری متفاوت است. این پژوهشگران در مدتی که در ایران اقامت داشتند برای نمونه 25 چشمه‌ آب‌ گرم را در سراسر ایران آزمایش کردند. آن‌ها آب‌های معدنی ایران را به چهار گروه بی‌کربناته، کلره، سولفاته و سولفوره که هر یک خواص ویژه‌ای دارند، تقسیم‌بندی کردند
 
این کارشناسان چشمه‌های آب‌گرم ایران را با ویژگی‌هایی چون تحریک فعالیت‌های مختلف بدن، انفعلات مثبت در سیستم گوارشی، درمان آرتروز روماتیسمی، تسکین اعصاب، تنظیم فشار خون، تصلب شرائین، بهبود گردش خون، درمان دردهای مفصلی، بهبود دردهای کلیه و مجاری ادراری توصیف کردند. چشمه هاي سرعين رامسر و حوضه خليج فارس در كشورما بيشتر شناخته شده هستند  و سرمایه‌گذاری‌های خوبی برای جذب گردشگر در آن‌ها صورت گرفته است .نتايج اين تحقيقات نشان داد  كه چشمه‌های آب ‌گرم سرعین آرام‌بخش و تسکین‌دهنده دردهای عصبی و روماتسیمی، چشمه‌های آب‌ گرم رامسر برطرف‌کننده امراض پوستی، گوارشی و کم‌خونی، چشمه‌‌های آب ‌گرم محلات بهبودبخش بیماری‌های ریوی و قلبی و چشمه‌های آب‌ گرم حوزه خلیج همیشه فارس باعث انبساط و تحریک دستگاه گوارش، بالا رفتن تبادلات تنفسی و احساس آرامش هستند.

خواص درمانی چشمه‌های آب‌ گرم، امروزه چنان بر مردم جهان ثابت شده که حاضرند مبالغ کلانی را برای استفاده از این درمان طبیعی هزینه کنند، تا جایی که میزان تقاضا برای استفاده از امکانات آب‌درمانی در کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی که بیشترین چشمه‌های آب‌ گرم را دارند، در حال حاضر 45 میلیون نفر در سال است که پیش‌بینی می‌شود تا 10 سال آینده این رقم به 80 میلیون نفر در سال برسد. به همین دلیل سه کشور امارات متحده عربی، عربستان سعودی و مصر برای 10 سال آینده 120 میلیارد دلار در زمینه توسعه گردشگری آب‌درمانی سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این در حالی است که کشور ما با وجود منابع طبیعی بسیاری که دارد، هنوز در حال برداشتن نخستین گام‌ها در این بخش سودآور است و تنها استانی که به طور جدی و با جلب حمایت‌های بخش خصوصی و البته سرمایه‌گذاران خارجی در حال فعالیت است، اردبیل است که شهر سرعین آن مرکز چشمه‌های آب ‌گرم به شمار می‌رود و تقریباً تمام ایرانیان از خواص شفابخش آن‌ باخبرند
 
تقریباً فقط در «سرعین» اردبیل شرایط مطلوبی از نظر وضعیت بهره برداری از چشمه های آب گرم طبیعی وجود دارد. در دو دهه اخیر شمار مراکز اقامتی و رفاهی گردشگری در این منطقه گسترش مناسبی نداشته است اما عدم معرفی بین المللی موجب شده آب درمانی در این منطقه هم صرفاً جنبه داخلی داشته باشد. در دیگر مناطق بهره برداری با وضعیتی بسیار نامطلوب صورت می گیرد. در کنار اغلب چشمه های آب گرم کشور حتی از حداقل امکانات رفاهی خبری نیست و نیز شیوه استفاده از این چشمه ها اغلب آنچنان غیربهداشتی است که ممکن است به جای درمان موجب ابتلا به برخی بیماری های پوستی شود. شرایط بد بهره برداری موجب شده است به جز در برخی موارد معدود، اغلب مردم تمایلی به استفاده از آب های گرم طبیعی نداشته باشند.

 

 

ادامه
آکوا کلییر aqua clear
آکوا کلییر aqua clear
690,000 تومان
دستگاه تصفیه هوای ناسیونال مدل3800
دستگاه تصفیه هوای ناسیونال مدل3800
920,000 تومان
دستگاه تصفیه آب سی سی کا وان
دستگاه تصفیه آب سی سی کا وان
695,000 تومان
تصفیه آب خانگی سی سی کا-شش مرحله ای
تصفیه آب خانگی سی سی کا-شش مرحله ای
710,000 تومان
زعفران قائنات فله ای درجه یک
زعفران قائنات فله ای درجه یک
34,000 تومان
زعفران قائنات درجه یک
زعفران قائنات درجه یک
35,000 تومان
زعفران قائنات
زعفران قائنات
37,000 تومان
دستگاه تصفیه آب واترسیف مدل ws650c
دستگاه تصفیه آب واترسیف مدل ws650c
667,000 تومان
مرمریت مشکی پرشین کد111110-14a
مرمریت مشکی پرشین کد111110-14a
10 تومان
سنگ مرمریت دیپلمات
سنگ مرمریت دیپلمات
1 تومان
سماور زغالی برنجی حکاکی شده به نقوش حیوانات
سماور زغالی برنجی حکاکی شده به نقوش حیوانات
450,000 تومان
سرویس سماور زغالی برنجی(مس و روی) آس کوپر Ace Copper
سرویس سماور زغالی برنجی(مس و روی) آس کوپر Ace Copper
450,000 تومان
سرویس سماور زغالی مسی و روی (برنجی) به همراه سینی و کاسه و قوری (نوستالژیک) Ace Copper
سرویس سماور زغالی مسی و روی (برنجی) به همراه سینی و کاسه و قوری (نوستالژیک) Ace Copper
450,000 تومان
کتری و قوری مسی چکش کاری شده نوستالژیک
کتری و قوری مسی چکش کاری شده نوستالژیک
230,000 تومان
سرویس چای خوری مسی ترک نقره ای  (Ace Copper)
سرویس چای خوری مسی ترک نقره ای (Ace Copper)
300,000 تومان
سرویس چای خوری مسی ترک طلائی  (Ace Copper)
سرویس چای خوری مسی ترک طلائی (Ace Copper)
300,000 تومان
سرویس سماور زغالی مسی و روی(برنجی) بدون طرح سه لیتری آس کوپر(Ace Copper)
سرویس سماور زغالی مسی و روی(برنجی) بدون طرح سه لیتری آس کوپر(Ace Copper)
450,000 تومان
پارچ آب مسی آس کوپر تولید داخل
پارچ آب مسی آس کوپر تولید داخل
80,000 تومان
قندان مسی نقره ای کد 142 Copper Sugar bowl
قندان مسی نقره ای کد 142 Copper Sugar bowl
35,000 تومان
سینی مسی ( Copper tray)ساخت ترکیه کد 141
سینی مسی ( Copper tray)ساخت ترکیه کد 141
65,000 تومان
سینی مسی ( Copper tray)ساخت ترکیه کد 140
سینی مسی ( Copper tray)ساخت ترکیه کد 140
65,000 تومان
قهوه خوری ترک sena کد 139
قهوه خوری ترک sena کد 139
300,000 تومان
سینی مسی(Copper tray) ترک کد 138 Ace Copper
سینی مسی(Copper tray) ترک کد 138 Ace Copper
65,000 تومان
سینی مسی (Copper tray)با روکش کرم کد137 Ace Copper
سینی مسی (Copper tray)با روکش کرم کد137 Ace Copper
65,000 تومان
آنتی آسکالانت RO antiscalant
آنتی آسکالانت RO antiscalant
7,970 تومان
مخزن آب تحت فشار 80 لیتری Pressure tank stream
مخزن آب تحت فشار 80 لیتری Pressure tank stream
275,000 تومان
مخزن آب تحت فشار 100لیتری Pressure tank stream
مخزن آب تحت فشار 100لیتری Pressure tank stream
300,000 تومان
دستگاه تصفیه اب صنعتی گوارآب Industrial water treatment
دستگاه تصفیه اب صنعتی گوارآب Industrial water treatment
5,000,000 تومان
فیلتر مرحله چهارم تصفیه اب نیمه صنعتی(memberan filmtec)
فیلتر مرحله چهارم تصفیه اب نیمه صنعتی(memberan filmtec)
350,000 تومان
پک پیش فیلتراسیون تصفیه آب خانگی تایوانی Pack pre-filtration Taiwan
پک پیش فیلتراسیون تصفیه آب خانگی تایوانی Pack pre-filtration Taiwan
40,000 تومان
مخزن 60 لیتری دستگاه های تصفیه اب خانگی و نیمه صنعتی Water reservoir
مخزن 60 لیتری دستگاه های تصفیه اب خانگی و نیمه صنعتی Water reservoir
340,000 تومان
دستگاه تصفیه اب خانگی سی سی کا CCK QM72
دستگاه تصفیه اب خانگی سی سی کا CCK QM72
699,000 تومان
CCK QM86 تصفیه اب خانگی سی سی کا
CCK QM86 تصفیه اب خانگی سی سی کا
709,000 تومان
تصفیه اب خانگی ال ایکس پنج مرحله ای پایه دار LX
تصفیه اب خانگی ال ایکس پنج مرحله ای پایه دار LX
450,000 تومان
ARTECدستگاه تصفیه آب ارتک شش6 مرحله ای
ARTECدستگاه تصفیه آب ارتک شش6 مرحله ای
690,000 تومان
water safe ws1250fs دستگاه تصفیه آب خانگی واترسیف  شش6 مرحله ای مدل
water safe ws1250fs دستگاه تصفیه آب خانگی واترسیف شش6 مرحله ای مدل
700,000 تومان
کاپ هخامنشیCUP
کاپ هخامنشیCUP
50,000 تومان
فیلتر مرحله پنجم تصفیه اب نیمه صنعتی(Post Carbon)
فیلتر مرحله پنجم تصفیه اب نیمه صنعتی(Post Carbon)
25,000 تومان
(memberan)فیلتر مرحله چهارم تصفیه اب نیمه صنعتی
(memberan)فیلتر مرحله چهارم تصفیه اب نیمه صنعتی
135,000 تومان

logo-samandehi

صفحه اینستاگرام کرج مارکتینکگ

clear-bug-div
آمار سایت
کلمات رايج جستجو
واترسیف  سنگ گرانیت  سنگ گرانیت  دستگاه تصفیه اب ویتک  گوارآب  قوری مسی  دستگاه تصفیه اب  فیلتر دستگاه تصفیه آب فیلم تک  دستگاه تصفیه آب  دستگاه تصفیه آب ال ایکس  دستگاه تصفیه اب خانگی  دستگاه تصفیه آب خانگی  دستگاه تصفیه آب  آنتی آسکالانت  دستگاه تصفیه آب کرج  دستگاه تصفیه آب خانگی کرج  دستگاه تصفیه آب آرتک  دستگاه تصفیه آب صنعتی  ظروف مسی ترک  دستگاه تصفیه اب آکواتک  اب شیرین کن  دستگاه تصفیه اب  تصفیه اب واترتک  تصفیه آب خانگی  دستگاه تصفیه آب  دستگاه تصفیه آب سافت واتر  ظروف مسی  ظروف مسی  ظروف مسی  آنتی آسکالانت  آنتی آسکالانت  ظروف مسی  گلاس مسی  لیوان مسی  سینی مسی  ظروف مسی  ظروف مسی  آس کوپر  تولید دستگاه تصفیه آب  خرید دستگاه تصفیه آب  ظروف مسی  سنگ گرانیت  ظروف مسی ترک  تصفیه آب  گرانیت  سنگ گرانیت  مخزن تحت فشار  سنگ ساختمانی  سنگ مرمریت  دستگاه  سنگ تراورتن  سنگ تراورتن  تصفیه آب خانگی  اب پاک  تصفیه اب ویتک  تصفیه آب ال ایکس  آکواتک  تصفیه اب خانگی  دستگاه تصفیه اب خانگی  دستگاه تصفیه آب خانگی  تصفیه آب  سافت واتر تصفیه آب  آرتک  سافت واتر  تصفیه آب خانگی  دستگاه تصفیه اب  فروش اقساطی دستگاه تصفیه آب  دستگاه تصفیه اب پاک  دستگاه تصفیه آب  اب  فیلم تک  تصفیه  انتی اسکالانت صنعتی  دستگاه تصفیه  سنگ گرانیت  تصفیه آب 
زبان ها
Persian